16 квітня 2019 року Проект «Агросільрозвиток» у співпраці з «Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва» ознайомили під час семінару членів Всеукраїнської асоціації виробників садівничої та виноградної продукції із принципами  НАССР, гігієнічними вимогами у галузі переробки ягід та винограду.

20190416 140228

Адже малі потужності з переробки ягід (а саме цю категорію переробників представляють члени даної асоціації) відповідно до чинного законодавстві до вересня цього року в обов’язковому порядку мають впровадити принципи ХАССП.

20190416 103328

Учасники семінару ознайомилися із основними підходами та нормами щодо впровадження системи ХАССП на підприємствах, оцінки ризику підприємства стосовно безпечності продукції, визначили аспекти застосування спрощеної системи ХАССП, яка передбачає раціональне використання ресурсів, зменшення складової з ведення документації, враховує залучення невеликої кількості людей у виробничий процес.

Окрім того, багато питань викликали взаємовідносини і права працівників Держпродспоживслужби, які саме мають перевіряти дотримання ХАССП.