6 квітня відбувся семінар пасічників у смт Ширяєве. На сьогодні фахівців, що добре розуміються на цій справі та готові поділитися мало. А ми знаємо, «хто володіє інформацією, той володіє світом».

 20190406 102911 копия

Ференчук Валентин Іванович, голова Ширяєвського громадського об’єднання бджолярів, почесний пасічник України поділився досвідом роботи промислової пасіки.

20190406 144029 копия

Рябець Олександр Михайлович, голова спілки юристів Одеси розповів про Цивільно-правовий захист майнових прав та інтересів бджолярів.

20190406 115520

На семінарах для пасічників, неодноразово піднімали питання щодо кормової бази. Артем Бондаренко розповів про нову та перспективну культуру – павловнія. Це швидкоростуча культура з одного гектара за шість років вирощування дає 4-45 тис. євро чистого прибутку. Деревина легка, не піддається деформації під час термічної обробки. Вона легка в обробці, гладка, та характеризується відсутністю дефектів. А для бджолярів павловнія цікава як медонос. Цвіте павловнія протягом 20 днів. З одного гектару дерев віком 7-8 років можна зібрати 600-800 кг меду.

20190406 133603 

Лариса Бондаренко директор фірми "Модера Рой" наголосила, про необхідність пасічників співпрацювати з фермерами, адже від цієї співпраці користь отримають всі. Пасічники за кордоном основний дохід отримують від запилення ентомофільних культур. В Україні це в основному соняшник та рапс. Великою помилкою наших фермерів є думка про те, що нові гібриди соняшнику не потребують запилення комахами. Але вже доведено, що врожай соняшнику при запиленні комахами збільшується на 30 %. На семінарі були присутні фермери, які вже мають пасіки і підтвердили слова Лариси Бондаренко.

20190406 112730

Фірсова Наталя Володимирівна – заступник директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Науковий парк «Агрозоовет» розповіла, про те, що в Україні на сьогодні 26 наукових парків з яких 3 мають аграрний напрямок. В липні закладу виповнюється два роки, але Міністерство освіти і науки України вже визначили нас як «самий яскравий та динамічно – розвиваючийся вітчизняний науковий парк».Одним із напрямків роботи, який став в пріоритеті - це бджільництво. Академія має власну навчальну пасіку вже багато десятирічь, на якій студенти отримують практичні навички, а викладачі проводять наукові дослідження. Студенти факультету біотехнології отримують спеціалізацію бджільництво. Є відповідна кафедра та спеціалізована аудиторія.

Хамід Кіра Олександрівна, голова громадської організації "Одеське міське об'єднання бджолярів", асистент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва Одеського державного аграрного університету розповіла про технології нарощування сили бджолиних сімей навесні.

20190406 154017

Петренко Світлана Олександрівна кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету, виступила з доповіддю "Сучасні способи оцінки та покращення кормової бази бджільництва.

20190406 151820 001

Були також представлені нові технології щодо підгодівлі бджіл для нарощування сили бджолиних сімей навесні суспензією мікроводорості хлорели від команди ТМ "Жива хлорела". Директор господарства Мкртчан Самвел розповів про технологічні умови вирощування мікроводості хлорели.