Громадська організація «Центр розвитку села» в рамках Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва продовжує серію семінарів для пасічників по Одеській області.

9 лютого бджолярі Іванівського району зібралися для обговорення актуальних питань в цій галузі.

20190209 102830

    З привітальним словом виступив Ференчук В.І. - голова Ширяївської ГО бджолярів, який розповів про стан бджільництва в області. Продовжили обговорення одним з актуальних питань минулих років - зберігання бджіл під час хімічних обробок сільськогосподарських культур.

20190209 110420

В ході виступу адвокат ЮК "Legal partner" Олександр Брильов розповів про основи цивільно-правового захисту майнових прав та інтересів бджолярів. А саме, мова йшла про такі обов'язкові вимоги до пасіки, як наявність ветеринарно-санітарного паспорта і реєстрація пасіки за місцем її розташування. Обов'язки власників фермерських угідь, повідомляти бджолярів в радіусі 10 км не пізніше, ніж за три доби до обробки. Також справжнім одкровенням для всіх стало те, що використання авіаційної обробки полів в радіусі 5 км. від вуликів законодавством категорично заборонено. Не обійшли стороною і ситуацію, в разі отруєння бджіл внаслідок пестицидних обробок. Було презентовано план дій, терміни і алгоритм збору доказів для того, щоб через суд можна було відшкодувати збиток. Крім того, озвучені умови для юридичного супроводу пасічників.

20190209 122605 001

На семінар було запрошено Веред Леоніда Івановича, досвідченого технолога та бджоляра, віце-президента Всеукраїнського об’єднання громадських організацій «Спілки пасічників України» 2014-2018 років. Леонід Іванович наголосив, що бджолярам потрібно об’єднуватися, створювати спілку. На жаль, зараз в Україні не всі бджолярі реєструють свої пасіки, тим самим обмежують себе в певних діях та державній підтримці. Також говорили, про те, як підвищити рентабельність пасіки.  

IMG 20190209 102311

Як показують дослідження ринку продуктів бджільництва, основна маса споживачів воліють купувати мед не в роздрібних продуктових магазинах, а на ринках і пасіках, де можна отримати гарантію екологічності продукту. Головне - зацікавити покупця. А це можливо зробити широким асортиментом меду і продукцією із нього (медівкою, медом з грецьким горіхом, чорносливом, курагою), цікавим дизайном етикетки та тари.

Голова громадської організації "Міське об'єднання бджолярів", асистент кафедри технології виробництва і переробки продукції тваринництва ОДАУ - Хамід Кіра проінформувала пасічників про план роботи спілки бджолярів Одещини на 2019 рік.

20190209 135950 001

Були представлені нові технології щодо підгодівлі бджіл для нарощування сили бджолиних сімей навесні суспензією мікроводорості хлорели від команди ТМ "Жива хлорела". Директор господарства Мкртчан Самвел особисто розповів про технологічні умови вирощування мікроводості хлорели.

IMG 20190209 134319

Керівник "Центру апітерапії та продуктів бджільництва" Лисенко Ольга Вікторівна нагадала про лікувальні властивості меду та продуктів бджільництва.

20190209 110457 001

Однією з важливих подій на семінарі було те, що пасічники району провели збори щодо об'єднання бджолярів у районну спілку та вибори голови спілки. Обласна та міська громадські організації із задоволенням будуть надавати допомогу молодим та досвідченим бджолярам в різних питаннях згідно законів України.