26 січня в смт. Ширяєве Ширяївського району Одеської області, в рамках Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва, пройшов черговий семінар для пасічників.

На семінарі продовжили обговорювати актуальні питання для бджолярів: стан бджільництва регіону, експорт меду та перспективи його розвитку, зберігання бджіл від отруєння під час хімічних обробок, цивільно-правовий захист майнових прав та інтересів бджолярів та інші.

20190126 105137 002

Пасіка для багатьох сьогодні, не тільки улюблена справа, а й основне джерело доходів на селі. Тому не дивно, що питання закупівлі меду та перспективи його розвитку викликало запальне обговорювання. На думку пасічників, зараз ціна мед неадекватна і складає 37-38 грн. По їх прогнозам на весну вона має вирости. Писларь Галина розповіла від чого залежить ціна на цей продукт та при яких умовах вона може збільшитися.

20190126 115341

Ференчук Валентин Іванович, голова Ширяєвського громадського об’єднання бджолярів, почесний пасічник України, підвів підсумок, що без сумніву, для вирішення всіх проблем, з якими стискаються пасічники, їм необхідно об’єднуватися і разом починати працювати.

20190126 105113 001

Високу зацікавленість викликала доповідь Самвела Мкртчян про живу хлорелу. Хлорела - цінний корм і стимулятор в бджільництві. Штучна підгодівля (в основному цукор) містить мало білка і вітамінів, тому згодовування суспензії хлорели після зимового періоду та в травні перед початком першого взятку зміцнює силу бджолосімей та збільшуючи медозбір. При застосуванні суспензії хлорели матка починає посилено працювати, а сім'я швидко набирає силу, причому придбаний імунітет передається на всі покоління бджіл за сезон. Використання хлорели під час усього літнього періоду і медозбору сприяє підвищенню імунітету і працездатності бджіл і, як наслідок, призводить до збільшення медозбору.

20190126 120712

Одне із актуальних питань для пасічників – як зберегти бджіл під час пестицидних обробок сільгоспкультур. Ще в жовтні минулого року, за підтримки ГО «Центр розвитку села», в Одесі зібралася ініціативна група бджолярів та представники «Спілки юристів Одеської області» для обговорення цього питання.

20190126 120842

 18 січня на семінарі в м. Білгороді-Дністровському почали обговорювати це питання. Продовження цієї розмови відбулося і в Ширяєво. Рябець Олександр, голова Спілки, розповів про умови співпраці, вимоги до пасіки та план дій на випадок потруєння бджіл внаслідок пестицидних обробок та умови для юридичного супроводу пасічників.

20190126 105241

Часу до початку сезону залишається все менше. ГО «Центр розвитку села» планує провести такі зустрічі до березня в різних районах Одеської області, а 13 березня, підвести підсумки на вебінарі для пасічників.