Успішний виноградар завжди буде прагнути більшого. А тому взимку, під час перерви в польових роботах, найкращий час на навчання і спілкування з фахівцями та колегами. Дев’ятого лютого 2018 року виноградарі із Тарутинського, Саратського і Болградського районів зібрались в смт. Тарутино на семінар «Стан виноградних насаджень Одеської області та рекомендації по догляду за ними в 2018 році».

Розпочав теоретичну частину Штірбу Андрій Васильович, к.б.н., зав. відділу виноградарства ННЦ "ИВиВ їм. В. О. Таїрова з доповіддю про стан виноградних насаджень в області і надав рекомендації по формуванню, обрізці та догляду за ними з урахуванням зими 2017-2018 років.

 

Одна із основних проблем сучасного виноградарстві полягає у захисті рослин. Тому Мусіч Ігор Володимирович, регіональний представник ТОВ «Саміт Агро Юкрейн» розповів про інтегровану систему захисту виноградників від компанії.

 

Зацікавленість у виноградів викликала доповідь Кувшинова Андрія Олексійовича, к. т. н., зав. відділу механізації Національного наукового центру "Інститут виноградарства і виноробства ім. В. О. Таїрова" на тему «Машини та знаряддя в сучасному виноградарстві».

 

Сподіваємось, що і на далі стане доброю традицією збиратися виноградарям Одещини для подальшого навчання, спілкування і обговорення чималих проблем у виноградарстві.